• Cinke csoport
  • Csiga csoport
  • Katica csoport
  • Pillangó csoport
  • Süni csoport
  • Bemutatkozás
  • Itt vagyunk
  • Galéria
  • Dokumentumok
Címlap

CINKE CSOPORT

 

 

"Andi néni"

(óvodapedagógus)

A nevem Mihali Pálné. Már 33 éve vagyok óvónő! 14 éves korom óta gyakorlom a gyerekekkel való foglalkozást! Pályafutásom során nagyon sok továbbképzésen vettem részt azért, hogy minél jobban és mindig többet nyújthassak a gyerekek számára!

Olyan képzéseken vettem részt, amelyekről tudtam, hogy a gyermekek sajátjai, belsőből fakadó, ösztönös ismereteinek fejlesztését tanulhattam! Ilyenek a népi gyermekjátékok, táncos mozgások, néphagyományaink ismerete és gyakorlása, hagyományos népmese, kézművesség, (szövés, fonás, agyagozás stb.)! Azt gondolom, hogy ez mind a gyermek egész személyiségét formálja, fejleszti egészen a mozgástól elkezdve a beszédet, gondolkodást! Ráadásul spontán, szeretettel történik az ismeretek szerzése, ezek gyakorlása a mindennapokban!

"Tündi néni"

(óvodapedagógus)

Váginé Oláh Tünde, büszke három gyermekes édesanya vagyok. Három lányom nevelése mellett - mikor ők már önállóbbak lettek - 2013-ban szereztem meg az óvodapedagógusi diplomámat Vácon, az Apor Vilmos Katolikus Főiskolán. 2012 óta dolgozom óvodapedagógusként.

A főiskolán elsajátított tudásomat módszertani továbbképzéseken folyamatosan bővítettem és bővítem a mai napig. Korábban részt vettem a Hagyományok Háza több módszertani képzésén is, mint az „Útravaló”, „Népmese mondás” tanfolyamok. Gyermekeim révén nagyon közel kerültem a néptánchoz, népi hangszerekhez és a népi viseletekhez is. Míg ők aktívan táncoltak viseleteik nagy részét én készítettem el. Érdeklődésem a régi paraszti világ életeseményeihez, szokásaihoz, játékaihoz, viseleteihez a mai napig megmaradt. A megszerzett ismereteimet igyekszem a mindennapokba is beilleszteni és a gyermek számára átadni. 2018 szeptembere óta a Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Főiskolán tanulok, tanulásban akadályozott gyermekek gyógypedagógusa és pszichopedagógus szakirányokon. 2020 februárjában részt vettem a  „Pozitív fegyelmezés Gordon módszerrel” című gyermeknevelést segítő továbbképzésen is. Jelenleg a főiskola mellett egy „Vitamin torna” elnevezésű módszertani képzésen is részt veszek.

A gyerekekkel közös tevékenységek során mindig a megtapasztalható dolgokra szeretek építeni. Fontos számomra, hogy ezek olyanok legyenek, amit a gyermek is ki tud próbálni, el tud játszani, át tud élni és ezáltal élményhez jut, legyen ez egy mese meghallgatása, egy vers elsajátítása, tornázás, vagy akár ismereteik bővítése a különböző „tudományok” területén. Kézműves tevékenységek során a mindennapi életben megtalálható anyagokkal szeretek dolgozni, mindezt úgy, hogy közben újra felhasználjuk az anyagokat a fenntarthatóságra törekedve.

Hitvallásomként Böjte Csaba szavait idézem:

„ ….a játék ad néhány felhőtlen, szép percet, órát, s ezek a vidám, örömteli pillanatok erőt, önbecsülést adnak….”

"Gyöngyi néni"

(dajka)

Fejes József Attiláné, Gyöngyi néni vagyok, három nagykorú gyermek édesanyja, és két kisfiú büszke nagymamamája.

2015-től dolgozom a Piroska Óvodában. 18-20 "cinkefióka" szokott a fészkemben lenni.

Víg kedélyű, temperamentumos, gyermekszerető embernek tartom magam.

A gyermekek iránti szeretet tart a pályán. Örömmel tölt el végigkísérni életük eme nálunk töltött szakaszát, látni fejlődésüket.

 

 

Címlap Elérhetőségeink Kerületünk Hírlevél

  • PROGRAMJAINK
  • Ünnepeink
  • Szűlőknek
  • Alapítványunk
  • Kitekintő

© 2009 - Piroska Óvoda Gyermekeiért Alapítvány - Ez az oldal Drupal CMS-t használ - Smink és fejlesztés: ThümoszBt - design: Lajos Béla